Akademik Türkçe Kursu

Akademik Türkçe Kursu
Avrupa Ortak Dil Kriterleri Doğrultusunda Akademik Türkçe

Yabancılar için Türkçe kursumuz A1, A2 (Temel); B1, B2 (Orta); C1, C2 (İleri) olmak üzere 6 seviyeden oluşmaktadır. 
Derslerimiz projeksiyonlu U masa sınıflarda alanda uzmanlaşmış eğitmen kadrosu tarafından yapılmaktadır. Öğrenciler derslerde drama, yaratıcı canlandırma, rol-play, dikte, yaşayan dilde konuşma aktiviteleri yapmakta, kültürel gezilerimize katılmaktadır. Her seviye sonunda Dinleme-Okuma-Konuşma- Yazma olmak üzere dört bil becerisini ölçmeye yönelik kur bitirme sınavları yapılmaktadır.  

 Haftaiçi Sabah Programı
 120 saat
 6 hafta
Haftada 5 gün 
 Günde 4 saat
 Haftaiçi Akşam Programı
 120 saat
 6 hafta
 Haftada 5 gün
 Günde 4 saat
 Haftasonu Sabah Programı
 96 saat
 10 hafta
 Haftada 2 gün
 Günde 5 saat 
 Haftasonu Akşam Porgramı
 96 saat
 10 hafta
 Haftada 2 gün
 Günde 4 saat

A1 kurunun haricinde bir seviyeye başlamak isteyen öğrencilere Seviye Tespit Sınavı uygulanır ve sonucuna göre sınıfa yerleştirilir. Sınıflarda öğrenci sayısının 15 ile sınırlı tutulmasına özen gösterilir. 

Genel Türkçe derslerimiz için Turqua tarafından belirlenen tarihlerde “Türkçe Bursluluk Sınavı” yapılır. Sınav yazılı ve mülakat olmak üzere iki aşamadan oluşur. Başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrenciler Türkçe derslerinde belirlenen oranlarda burs alma hakkına sahip olurlar.
Derslerde Turqua kendi materyallerini kullanmasının yanında, mevcut Türkçe öğretimi kaynaklarından da yararlanır. Bazı özel kurumlarda veya gruplarda ise İstanbul Yabancılar için Türkçe kitabı kullanılır, bu dersler yine kendi hazırladığımız materyaller ve diğer basılı/ digital Türkçe öğretim materyalleri ile desteklenir. 

Her kur sonunda yapılan sınavlara neticesine göre öğrencilerimiz Türkçe yeterliliklerini gösteren ve tüm dünyada geçerli TÖMER sertifikasına sahip olurlar.

Türkçe kursumuza başvuru yapmak veya bilgi almak için formu doldurunuz.

BAŞVUR
TURQUA GROUP DANIŞMANLIK VE EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Tüm hakları Turqua Group firmamıza ait olup referans bölümündeki logolar ilgili şirketlere aittir.
© Copyright 2004 | 2024

Bölgesel Seo Web Tasarim Ajansı
Bölgesel Seo Web Tasarım