HAKKIMIZDA

Turqua Group ulusal ve uluslararası eğitim faaliyetlerine girişimci, yenilikçi ve bütünleyici bir yaklaşımla 2017 yılında başlamıştır. Türkiye’de eğitim alanındaki birçok organizasyon ve faaliyette aktif olarak rol alan Turqua, yenilikçi projelerle eğitim alanında farkındalık ve farklılık yaratan bir misyona sahiptir.


Turqua Group Türkiye’nin önde gelen üniversiteleriyle yaptığı özel anlaşmalar sonucu, Türkiye’de akademik eğitim almak isteyen yabancı uyruklu öğrencilere en özel burs imkanlarını sunmaktadır. Uzman eğitmen ve danışman kadrosuyla yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye’deki akademik eğitimlerinin tüm organizasyonunu üstlenmekte, Türkiye’deki yaşamlarını hazır hale getirmektedir. Turqua, uluslararası yaptığı anlaşmalar sonucu Türk üniversitelerin uluslararası alanda tanıtımını yapmakla birlikte üniversitelerin yabancı uyruklu öğrencilere yönelik çalışmalarına destek olmaktadır. 

Turqua üniversitelerin ihtiyacı olan birçok konuda onlara çözüm ortağıdır. Çözüm ortağı olduğu üniversiteler arasında; 

Bahçeşehir Üniversitesi,

Altınbaş Üniversitesi,

İstanbul Gelişim Üniversitesi,

İstanbul Aydın Üniversitesi,

Ayvansaray Üniversitesi,

Şehir Üniversitesi,

Nişantaşı Üniversitesi,

Okan Üniversitesi,

Kıbrıs İlim Üniversitesi,

Kıbrıs Sağlık ve Sosyal Bilimler Üniversitesi,

Avrupa Meslek Yüksek Okulu,

Biruni Üniversitesi,

gibi birçok üniversite bulunmaktadır.Turqua, Türkiye’de akademik değişime ve gelişme katkı sağlayacak birçok alanda projelere sahiptir. Eğitim ve sertifika programları,yabancı dil olarak Türkçe eğitim ve öğretim projeleri,  paneller, seminerler düzenlemekte; birçok sempozyum ve organizasyonun düzenlenmesinde aktif rol oynamakta ve çeşitli eğitim faaliyetlerine katkı sağlamaktadır.Eğitim faaliyetlerinde; çeşitli belediyeler, dernekler, vakıflar, kurum ve kuruluşlarla çalışmakla birlikte, uluslararası anlamda kendini kanıtlamış yurt dışındaki üniversiteler ve belirli kurumlarla da ortak çalışmalar yürütmektedir. Taksim İstiklal Caddesindeki Akademi Beyoğlu şubemizde Beyoğlu Belediyesi ile ortaklığı bulunmaktadır.

 

Türk Marka ve Patent kurumundan onaylı Online Education Center markasıyla akademik olarak başta Türkçe olmak üzere online interaktif dil kursları düzenleyen Turqua, online eğitime yönelik birçok aktivite düzenlemektedir. Bu konuda Türk üniversitelerle yaptığı işbirliğinin yanı sıra yurtdışındaki önemli üniversitelerle de bu konuda akademik işbirlikleri gerçekleştirerek online Türkçe öğretimine ve bunun geliştirilmesine yönelik en aktif çalışan kurumlardan biridir. Online Türkçe Öğretimi Sertifika Programı, Teknoloji Tabanlı Türkçe Öğretim Paneli gibi çeşitli organizasyonlar düzenleyen Turqua, konuya ilişkin olarak Yunus Emre Enstitüsü ve üniversite TÖMER birimleriyle ortak çalışmalar yürütmektedir.Turqua Group, Online Education Center markası altında yurt dışında Online Testing Center temsilcilikleri vererek Türkiye’nin ve Türkçe’nin tüm dünyaya ulaşmasına katkı sağlamaktadır.Turqua aynı zamanda yabancı uyruklulara yönelik dil kursları ve üniversiteye hazırlık kursları düzenlemektedir. Verdiği her hizmeti konuyla ilgili profesyonellerle sunmaktadır. Güven ve güvene bağlı devamlılık Turqua’nın en önemli unsurlarından biridir.İçinde barındırdığı birçok hizmeti ihtiyaca göre şekillendirerek ve tamamını bir bütün olarak çözüm odaklı sunan Turqua, eğitimdeki gelişmelerin cesurca atılacak adımlarla var olacağını benimsemiştir. Bu doğrultuda attığı cesur adımlarla, Türkiye’deki eğitimin birçok alanda geleceğe yönelik nabzını tutmaya yönelik hizmetlerine devam etmektedir.

 

“Eğitimde cesaret, farkındalık ve farklılık yaratır. Cesurca attığınız bir adım sizi mutlaka gitmek istediğiniz yere götürecektir.”

 

NAGEHAN YANAZ

Kurucu & Genel Müdür

TURQUA GROUP

 

BAŞVUR
TURQUA GROUP DANIŞMANLIK VE EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Tüm hakları Turqua Group firmamıza ait olup referans bölümündeki logolar ilgili şirketlere aittir.
© Copyright 2004 | 2024

Bölgesel Seo Web Tasarim Ajansı
Bölgesel Seo Web Tasarım