ÜNİVERSİTELERE BAŞVURU VE KABUL

Türk Üniversitelerden Kabul Mektubu Almak:

-Türkiye’de ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında öğrenim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin öğrenci vizesi almak veya üniversiteye kayıt olmak konularında “Kabul Mektubu” ihtiyaçları vardır.

-Kabul mektubu başvuru yapmış olduğunuz üniversite tarafından başvurunuzun kabul edildiğini belgeleyen resmî evraktır.

-Bu belge ile ülkenizdeki Türk Konsolosluğundan “Öğrenim Vizesi” alabilirsiniz. 

-Üniversiteye başvuru sürecinizde “Kabul Mektubu”ndan önce “Teklif Mektubu” alırsınız. Bu teklif mektubu vakıf üniversiteleri tarafından gönderilir ve üniversitenin başvurunuzu kabul ettiği anlamına gelir. Burada öğrenim ücretiniz, öğrenim süreniz,
 başvurduğunuz bölüm hakkında detaylar vardır. Vakıf üniversitelerine başvuru yapacak iseniz “Teklif Mektubu”nuzda üniversite tarafından belirlenen depozito miktarını üniversitenin hesabına yatırdıktan sonra “Kabul Mektubu” alırsınız. Devlet Üniversitelerinde ise direkt olarak kabul edildiğinize dair “Kabul Mektubu” alırsınız ve herhangi bir ön ödeme ihtiyacınız yoktur.

-Kabul mektubunun öğrenciye iletilme süresi devlet üniversitelerinde ve vakıf üniversitelerinde değişiklik göstermektedir. Turqua Group, başvuru yaptığı öğrencilerinin “Kabul Mektubu” alma sürecini en kısa zamana düşürür.

-Turqua Group, öğrencilerinin başvuru sürecini yakınen takip eder, olası problemleri önceden fark eder ve anında müdahele ederek hem devlet üniversitelerinde hem de vakıf üniversitelerinde doğru yönlendirmeler sonucu en kısa sürede “Kabul Mektubu”nu öğrencisine iletir.

BAŞVUR
TURQUA GROUP DANIŞMANLIK VE EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Tüm hakları Turqua Group firmamıza ait olup referans bölümündeki logolar ilgili şirketlere aittir.
© Copyright 2004 | 2024

Bölgesel Seo Web Tasarim Ajansı
Bölgesel Seo Web Tasarım